home.pl dołączył do WIX

home.pl, dostawca usług internetowych, dołączył do Warsaw Internet eXchange. Wpłynie to korzystnie na szybkość i bezpieczeństwo dostępu do zasobów ulokowanych w home.pl

home.pl stał się uczestnikiem największego w Polsce węzła wymiany ruchu internetowego Warsaw Internet eXchange (WIX).

Warszawski węzeł skupia obecnie blisko 40 czołowych operatorów telekomunikacyjnych i dostawców treści, którzy wymieniają między sobą bezpłatnie ruch internetowy przy użyciu łącz o dużej przepustowości.

Przystępując do WIX home.pl wykorzystała łącze światłowodowe o przepustowości 1 gigabita (Gb/s) należące do operatora telekomunikacyjnego GTS Polska.

„Dzięki przystąpieniu do WIX abonenci największych dostawców internetowych zyskali jeszcze szybszy dostęp do zasobów ulokowanych na serwerach home.pl m.in. 20 tys. serwisów WWW. Bezpieczniejszy jest też dostęp do usług home.pl, bo zyskaliśmy kolejne łącze o dużej przepustowości, które może być wykorzystane w sytuacjach awaryjnych.” – mówi Stefan Jurczyk, dyrektor techniczny home.pl

home.pl jest pierwszą firmą specjalizującą się w świadczeniu usług webhostingu, która posiada bezpośrednie połączenie z warszawskim węzłem wymiany ruchu internetowego.

Uczestnikami WIX są m.in.: operatorzy sieci stacjonarnych (np. Dialog, Netia), operatorzy sieci komórkowych (np. Era, Plus GSM) , operatorzy sieci telewizji kablowych (Aster, UPC) i dostawcy treści (Gazeta.pl, o2.pl).
www.wix.net.pl