Internet i karty kredytowe

Policja Elbląska zatrzymała mężczyznę, który za pomocą skradzionych numerów kart kredytowych robił zakupy w sklepach internetowych.
27-letni Piotr P. za pomocą skradzionych numerów kart kredytowych dokonywał lub usiłował dokonać wyłudzenia różnych towarów wartych 45 tysięcy złotych.

Transakcje zawierał za pomocą trzech kart należących do mieszkańców Elbląga i Warszawy. Nie wiadomo, w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Jest pewne, że z właścicielem jednej karty mieszkał przez jakiś czas w Warszawie i prawdopodobnie wtedy spisał jej numer i datę ważności.

To wystarczyło, by robić zakupy w Internecie. Mężczyzna zamawiał towary w internetowych kawiarenkach na terenie Elbląga. Zamówił sprzęt elektroniczny i odzież za 45 tysięcy złotych, zdążył też odebrać odzież sportową za 400 dolarów i telefon za 1800 złotych.

To nie pierwsze wyłudzenie towaru za pomocą kart kredytowych, dokonane przez Piotra P. Jak ustaliła policja, posługując się skradzionymi kartami, kupił alkohol w sklepie na stacji benzynowej.