Kolejni oszuści na Allegro zatrzymani

Trzech mężczyzn podejrzewanych o oszukanie na ok. 100 tys. zł klientów internetowego portalu aukcyjnego Allegro, zatrzymała policja w Poznaniu – poinformowała PAP we wtorek rzecznik poznańskiej policji.

Jak ustalili funkcjonariusze, 32-letni Piotr Ł. oraz dwaj bracia C. – 29-letni Tomasz i 26-letni Roman – oferowali na aukcjach internetowych sprzęt sportowy, komputerowy i elektroniczny. Ci, którzy chcieli go kupić, wpłacali po 40-50 zł zaliczki na podane im numery kont bankowych. Towaru nikt z nich nigdy nie otrzymał.

Trwa ustalanie, ile osób zostało oszukanych przez zatrzymanych mężczyzn. Policja zabezpiecza obecnie wszystkie internetowe konta bankowe, które podejrzewani założyli posługując się fałszywymi danymi osobowymi. Na podstawie fikcyjnych danych mężczyźni ci zakładali też konta aukcyjne na portalu Allegro.

Do swojej, trwającej prawdopodobnie od października 2004 roku, przestępczej działalności zatrzymani wykorzystywali komputery w kafejkach internetowych w Poznaniu i Koninie. Właśnie w jednej z nich w ręce policjantów wpadł Piotr Ł.

Wszyscy trzej podejrzewani o oszustwa internetowe byli już w przeszłości karani za różne przestępstwa, m.in. kradzież samochodu. Teraz grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP
Padł serwis Allegro.pl
17-latek włamywał się na konta Allegrowiczów
Podrobili stronę Allegro – zostali zatrzymani