Koniec ery haseł ?

Bill Gates na konferencji RSA Security mówił o nowych planach przedsiębiorstwa związanych z bezpieczeństwem systemów Windows. Przedstawił nowy sposób autoryzacji SecurID używany w kartach identyfikacyjnych. Szczególną uwagę zwrócił na fakt niebezpieczeństwa haseł, które są używane do zabezpieczenia poufnych informacji.

SecurID jest nowym sposobem autoryzacji przy pomocy tokena. Nowy sposób autoryzacji dla Windows oznacza nie tylko znaczne zwiększenie bezpieczeństwa, ale i z pewnością tańsze rozwiązanie prowadzące do wykluczenia drogich i skomplikowanych systemów, opierając się na pojedynczym bezpiecznym haśle systemowym.

Microsoft podczas konferencji poinformował, że system SecurID będzie używany w kartach identyfikacyjnych. System karty, aby stworzyć sygnaturę użytkownika wymaga zdjęcia użytkownika oraz podania ważnej dla niego informacji np. data urodzenia. Według podanych informacji nie jest wymagana baza danych, ponieważ wszystkie informacje przechowuje karta. Jest to jeden z kluczowych aspektów oprogramowania karty.

Microsoft nie ujawnił daty wydania SecurID

Źródło informacji: Silicon.com