Krajowy Rejestr Długów działa na rozwiązaniach Microsoftu

Firma Microsoft poinformowała o wykorzystaniu oferowanej technologii w oprogramowaniu obsługującym Krajowy Rejestr Długów. Cały system zbudowany jest na platformie Microsoft SQL Server 2000, a podstawą jest oprogramowanie Windows Server 2003. Wykorzystano również narzędzia programistyczne Microsoft: .NET Framework i Visual Studio .NET.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i wydajnych produktów, samodzielny zespół programistów opracował kompletne rozwiązanie informatyczne, zminimalizowana została biurokracja i w efekcie w KRD pracuje tylko 15 osób.

KRD działa w oparciu o ustawę o udostępnieniu informacji gospodarczych i oferuje m.in. dopisywanie dłużników do rejestru oraz sprawdzanie wiarygodności przedsiębiorców i konsumentów. Instytucja potrzebowała wydajnego, skalowalnego i bezpiecznego systemu informatycznego.

Z wykorzystaniem technologii firmy Microsoft łączy się wiele korzyści, między innymi:
dostęp do największej w Polsce i zawsze aktualnej bazy danych o dłużnikach,
możliwość monitorowania klientów i kooperantów,
korzystanie z zasobów bazodanowych jednocześnie z wielu stanowisk,
nadawanie uprawnień poszczególnym pracownikom do korzystania z wybranych usług Rejestru,
dostęp do Rejestru za pomocą Internetu, telefonów komórkowych z protokołem WAP, usługi SMS
„Informatyka jest fundamentem naszych przedsięwzięć. Jako materiał do tego fundamentu wykorzystaliśmy rozwiązania firmy Microsoft. Nasze systemy są bezawaryjne i nie mamy jakichkolwiek kłopotów z oprogramowaniem czy serwerami”- powiedział Maciej Kaczmarski, przewodniczący rady nadzorczej KRD.

„Prowadzenie działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach wymaga korzystania z rozwiązań informatycznych. Podnosi to jakość usług, zwiększa konkurencyjność, poprawia efektywność. Najważniejszy staje się jednak dostęp do właściwych informacji. Krajowy Rejestr Długów działający na technologii Microsoft umożliwia szybki i mobilny dostęp do takiego źródła.” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor genralny polskiego oddziału Microsoft.