Nowa linia rozwojowa Anubisa!

Jak zapewnia autor, w Anubisie zmieniło się prawie wszystko… 99% kodu zostało przepisane na nowo. Zmieniła się również i nazwa – teraz Anubis stał się „an outgoing mail processor, SMTP tunnel, and secure/anonymous (SMTP client lub email sender)”.

Poniżej oficjalna informacja od autora projektu:

Anubis tunelem SMTP – że co?

Anubis jest w tej chwili bezpiecznym tunelem SMTP (cos na wzór stunala). Obsługuje szyfrowanie TLS/SSL a ponadto umożliwia łączenie się przez WinGate i SocketPROXy, aby zachować anonimowość.

No dobra… ale co on tuneluje?

Tuneluje on połączenia między MUA (czyli klientem poczty elektronicznej) i MTA (czyli serwerem). Bezpiecznym i anonimowym kanałem (tunelem) wysyłamy poczę. Dzięki czemu nikt nie może jej podsłuchać, ani nikt nie zna naszego prawdziwego IP.

OK… ale tyle to mój program portafi i to bez kombinowania!

Oczywiście to jeszcze nic wielkiego… ale jest cos co powali was na kolana…
Z Anubisem zintegrowano coś na kształt procmaila dla wiadomości wychodzących! Anubis filtruje maile w locie kasuje zbędne nagłówki, dopisuje przez nas zdefiniowane, dodaje sygnaturkę, szyfruje wiadomość, przesyłą ją przez remailer… itp. Wszystko całkowicie automatycznie z poziomu nasego ulubionego klienta poczty elektronicznej!

W takim razie jak się go konfiguruje?

W pliku konfiguracyjnym definiuje się regóły REGEX lub PerlRE (man regex, man perlre), w których określa się jaki nagłówki powodują jakie akcje. Np. jeśli znajdziesz nagłówek X-Mailer to go usuń, jeśli w temacie jest REMAIL_IT prześlij przez remailery, jeśli wiadomość jest z konta jakiegoś@na.jakimś.serwerze.pl to dodaj taką sygnaturkę, jesli z innego inną… itp.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalne strony projektu, natomiast stąd można pobrać jego najnowszą wersję.