Office XP w systemie dzierżawy za 50% wartości

Polski oddział Microsoft poinformował o najnowszej promocji cenowej, dotyczącej sztandarowego produktu – pakietu biurowego Microsoft Office XP Professional. Promocja skierowana jest do wszystkich klientów firmy, którzy w okresie od 10 marca do 30 czerwca 2003 roku zdecydują się na zakup oprogramowania Microsoft w systemie dzierżawy i podpiszą Otwartą Subskrypcyjną Umowę Licencyjną Microsoft (OSL).

Klienci, którzy w wyżej wspomnianym okresie podpiszą z firmą Microsoft umowę OSL, będą mogli wymienić posiadaną obecnie – starszą wersję pakietu Office (np. Office 95, Office 97, Office 2000) na Office XP z 50% rabatem w pierwszym roku płatności za licencję.

Otwarta Subskrypcyjna Umowa Licencyjna Microsoft jest nowym sposobem licencjonowania oprogramowania, który polega na czasowym prawie do korzystania z najnowszych wersji wybranych produktów firmy Microsoft. Licencja OSL przeznaczona jest dla małych i średnich firm, mających minimum 5 komputerów. Podpisywana jest, na co najmniej 3 lata, a opłaty wnoszone są w miesięcznych ratach. Umowa OSL obejmuje wszystkie kwalifikujące się komputery w firmie.

W OSL wysokość opłat uzależniona jest od ilości komputerów w firmie oraz posiadanego wcześniej oprogramowania. Po upływie 3 lat obowiązywania umowy OSL można: wykupić licencje, odinstalować oprogramowanie lub przedłużyć umowę OSL.

„OSL zapewnia szereg korzyści naszym klientom – ważniejsze z nich to: legalność, bezpłatny dostęp do najnowszych wersji oprogramowania objętego umową, atrakcyjne upusty sięgające nawet 50% tak jak przy obecnej promocji, czy bezpłatna pomoc techniczna” – stwierdził Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft.