PC przez telefon

Toshiba pokazała oprogramowanie, dzięki któremu użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli zyskać zdalny dostęp do swoich komputerów.

Aplikacja Ubiquitous Viewer pozwala na dostęp do maszyn pracujących pod kontrolą systemu Windows. Rozwiązanie odtwarza pulpit komputera na wyświetlaczu telefonu i pozwala na dostęp do zgromadzonych na dyskach zasobów. Pliki można przeglądać i edytować. Przez telefon można też oczywiście włączać i wyłączać komputer oraz uruchamiać na nim dowolne aplikacje. Aplikacja działa w sieciach 3G oraz poprzez moduł Bluetooth.

Program będzie instalowany w telefonach trzeciej generacji oferowanych przez japońską sieć KDDI. Pierwszym z nich będzie najprawdopodobniej aparat Toshiby, który do sprzedaży trafi w marcu. Ubiquitous Viewer może zdobyć ogromną popularność – szacuje się, że z 80 mln używanych przez Japończyków „komórek”, blisko połowa to telefony służbowe. Co więcej, już dziś od 2 do 4 mln aparatów znajdujących się w posiadaniu mieszkańców Japonii posiada możliwość łączenia się z komputerami.

Japoński koncern planuje wprowadzenie programu Ubiquitous Viewer także na rynki zagraniczne.

Źródło informacji: Cellular-news