„Pingwin” startuje w Wimbledonie

W poniedziałek rozpoczyna się jeden z najbardziej znanych i prestiżowych turniejów tenisowych na świecie – Wimbledon. Oznacza to że IBM, który zapewnia obsługę informatyczną imprezy, będzie miał pełne ręce roboty. Do obsługi meczów oraz prowadzenia internetowego serwisu turnieju „Big Blue” będzie wykorzystywać sieć komputerów linuksowych. Firma uruchomi także bezprzewodową sieć komunikacyjną Wi-Fi.

Struktura sieciowa oznacza, że IBM będzie w stanie zapewnić połączenia wszystkim zainteresowanym, także w momencie najbardziej „gorących” wydarzeń. W czasie gdy na kortach będzie działo się niewiele, maszyny będą zajmować się liczeniem projektów naukowych i bankowych.

Linux po raz pierwszy na Wimbledonie pojawił się w 1999 roku, ale dopiero w tym roku będzie odgrywał decydujące znaczenie, bowiem po raz pierwszy wewnętrzna sieć będzie opata właśnie na tej platformie. Na oficjalnej stronie WWW turnieju znajdą się szczegółowe informacje na temat wszystkich rozgrywanych meczów, dostępny będzie także sklep z pamiątkami oraz serwis informacyjny z materiałami audio i wideo oraz tablicą wyników aktualizowaną w czasie rzeczywistym.

IBM będzie zbierał dane na temat każdego zagrania do statystyk, które będą udostępniane komentatorom sportowym. Będą to informacje dotyczące m.in. osoby serwującej, miejsca lądowania piłki po serwisie, sposobu odbioru serwisu, czy błędów.

Bezprzewodowy dostęp do Sieci pojawił się na Wimbledonie już w ubiegłym roku, dzięki czemu fotografowie mogli w szybki i łatwy sposób zamieścić swoje materiały na serwerach danych, skąd mogły je zaczerpnąć zainteresowane agencje prasowe. W tym roku w sieci Wi-Fi będzie można przesyłać także filmy.

Źródło informacji: The Register