Poradnik internetowego bezpieczeństwa

„Ludzie są z natury ufni” – takimi słowy rozpoczyna się opublikowany niedawno przez Internet Security Alliance poradnik internetowego bezpieczeństwa dla użytkowników indywidualnych. Prowadzi on użytkownika za rękę przez procedurę zabezpieczania domowego komputera. Niezabezpieczony może zostać spenetrowany i posłużyć hackerom do przeprowadzenia dużo groźniejszego ataku na serwery biznesowe – instytucji finansowych czy przedsiębiorstw energetycznych.

Poradnik „Common Sense Guide for Home and Individual Users” wydany został na początku lutego br. przez firmy zrzeszone w Internet Security Alliance, organizacji której celem jest edukowanie odbiorców rozwiązań teleinformatycznych w zakresie e-bezpieczeństwa.

Autorzy poradnika powinni także zaznaczyć, że ludzie są z natury beztroscy i trochę leniwi jeśli chodzi o prewencję wszelkiego rodzaju. Ponieważ jest to poważny problem i potencjalna bariera rozwoju e-handlu, e-biznesu, a patrząc szerzej bezpiecznego społeczeństwa informacyjnego, rozmaite organizacje różnej rangi i szczebla prowadzą akcje edukacyjne i promujące wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa internetowego.

Pobierz: poradnik Internet Security Alliance (PDF, 170KB)
Więcej na biznesnet.pl
Zobacz również:

Raport Symanteca dot. bezpieczeństwa w sieci
dział Security