Red Hat wspiera bezpieczeństwo

Red Hat zapowiedziało poprawienie modelu bezpieczeństwa w następnej wersji systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux i wsparcie oprogramowania Security-Enhanced Linux.

Red Hat Enterprise Linux 4.0, którego premiera zaplanowana jest na 2005r., będzie wspierać projekt SE Linux rozwijany przez National Security Agency. Rozwiązanie to zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Jak wyjaśnił Linus Torvalds, twórca Linuksa, duża cześć kodu umożliwiająca integrację SE Linux została już zaimplementowana w najnowszym jądrze Linux 2.6.

Wykorzystując doświadczenia Microsoftu związane np. z działalnością wirusa Mydoom, ekipa tworząca Linuksa chce zagwarantować obecnym i przyszłym wersjom systemy maksymalny poziom bezpieczeństwa, jaki jest możliwy. Michael Tiemann, szef technolgii Red Hat, powiedział że firma angażuje się w SE Linux jako część projektu Fedora, a wypracowane rozwiązania będą mogły stać się domyślną polityką bezpieczeństwa następnych wersji Linuksa. Projekt Fedora, uruchomiony w drugiej połowie 2003r., jest projektem typu Open Source, sponsorowanym przez firmę Red Hat i wspieranym przez społeczność informatyczną. Stanowi on podstawę do rozwoju nowych technologii, które w przyszłości mogą zostać włączone do produktów firmy Red Hat.

Źródło informacji: Vnunet