Stuart McClure nowym szefem AVERT LABS

Firma McAfee Inc., lider na rynku dedykowanych rozwiązań bezpieczeństwa, poinformowała, że Stuart McClure, wiceprezes ds. globalnych zagrożeń, obejmie obowiązki szefa McAfee AVERT Labs, jednej z najwyżej na świecie ocenianych organizacji zajmujących się opracowywaniem rozwiązań antywirusowych i badaniem luk w zabezpieczeniach.

Pełniąc tę funkcję, Stuart McClure będzie kierować skoordynowanymi badaniami i analizą pojawiających się zagrożeń, w celu zapewnienia lepszej ochrony zarówno użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Stuart McClure cieszy się powszechnym uznaniem z uwagi na swoją rozległą wiedzę na temat rozwiązań zabezpieczających oraz zagrożeń bezpieczeństwa informacji. Jest szeroko znanym i podziwianym wizjonerem w dziedzinie bezpieczeństwa, posiadającym prawie dwudziestoletnie doświadczenie w tej branży.

Powołanie Stuarta McClure’a na stanowisko szefa zespołu McAfee AVERT Labs było dla nas oczywistą decyzją” – powiedział Christopher Bolin, dyrektor techniczny firmy McAfee Inc. „Jego doświadczenie i wiedza nie mają sobie równych w całej branży oceny zagrożeń i zarządzania ryzykiem. Jako jeden z najlepszych fachowców na świecie będzie nadal rozwijał działalność McAfee AVERT Labs i kreował jego pozytywny wizerunek”.

„McAfee AVERT Labs od dawna cieszy się nieskazitelną opinią w branży zabezpieczeń, jako organizacja, która z ogromną pasją dba o ochronę systemów komputerowych klientów” – powiedział Stuart McClure.

„Jest to jednostka w pełni skoncentrowana na opracowywaniu inteligentnych rozwiązań zabezpieczających. Ogromnie się cieszę z możliwości dołączenia do tego zespołu i przyczynienia się do jego dalszych sukcesów i rozwoju”.

Przed przejściem do McAfee Stuart McClure był prezesem i dyrektorem technicznym firmy Foundstone. Firma ta pomaga dużym przedsiębiorstwom i amerykańskim agencjom rządowym zarządzać ryzykiem, co pozwala im zapewnić ochronę najważniejszych zasobów cyfrowych. Pełniąc tę funkcję, Stuart McClure przyczynił się do zwiększania przychodów firmy o ponad 100% rocznie od czasu jej powstania w 1999 r. do momentu przejęcia w 2004 r.

Stuart McClure jest także współautorem wydanej w 1999 r. książki pt. „Hacking Exposed: Network Security Secrets and Solutions” (w Polsce ukazała się ona pod tytułem: „Hakerzy – cała prawda: sekrety zabezpieczeń sieci komputerowych”).

Książka ta okazała się największym w historii bestsellerem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego – sprzedano ponad 500 tys. jej egzemplarzy.

Przetłumaczono ją na 26 języków – zajmuje czwartą pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się książek informatycznych.

McClure jest również współautorem książek „Hacking Exposed: Windows 2000” (Hakerzy w Windows 2000) wydanej przez wydawnictwo Osborne, McGraw-Hill oraz „Web Hacking: Attacks and Defense” („Hakerzy w Internecie: ataki i obrona”) wydanej przez wydawnictwo Addison-Wesley.

Wcześniej, przed zatrudnieniem w firmie Foundstone, Stuart McClure pełnił funkcje kierownicze związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i infrastrukturą informatyczną w zespole ds. profilowania bezpieczeństwa narodowego firmy Ernst & Young.

Zajmował również stanowisko analityka branży w centrum testów firmy InfoWorld oraz dyrektora ds. informatyki we władzach stanowych i lokalnych Kalifornii.

Prowadził także własną firmę doradztwa informatycznego oraz pracował w dziale informatyki Uniwersytetu Kolorado w Boulder. Stuart McClure ma dyplom z psychologii i filozofii (specjalność: zastosowania w informatyce) Uniwersytetu Kolorado w Boulder. Posiada również szeroko uznawane certyfikaty branżowe: CISSP nadany przez organizację ISC2, CNE nadany przez firmę Novell oraz CCSE nadany przez firmę Check Point.

Źródło: McAfee – informacja prasowa