Szkoła Hakerów – hacking bez tajemnic

Kilka miesięcy temu opisywalismy na łamach hacking.pl zestaw edukacyjny Szkoła Hakerów. Jest to pierwsza – i jak dotąd jedyna w Polsce – publikacja, przedstawiająca w jasny i zrozumiały sposób zarówno proste techniki jak i bardziej zaawansowane zagadnienia z zakresu hackingu.

Dla użytkowników hacking.pl na zakup zestawu przysługuje 10% rabat, wystarczy w formularzu zamówienia wpisać kod promocyjny: 871390.

Informujemy, że objeliśmy patronat nad przedsięwzięciem Szkoły Hakerów. Jako serwis propagujący świadomość bezpieczeństwa wśród użytkowników komputerów i Internetu, wspieramy inicjatywy prowadzące do jej poszerzania.

Zestaw Szkoła Hakerów jest kompleksową platformą szkoleniową. W skład zestawu wchodzą:

Szkola hakerow
Podręcznik – ponad 420 stron praktycznej wiedzy z zakresu hackingu. Autorzy prezentują najskuteczniejsze techniki i metody w sposób umożliwiający nawet niedoświadczonemu czytelnikowi ich wykonanie. Poszczególne rozdziały stanowią „lekcje” hackingu, w każdym zaprezentowano konkretne metody ataku i obrony. Po zapoznaniu się z rozdziałem, każdy użytkownik powinien być w stanie samodzielnie przeprowadzić atak przy użyciu opisywanej techniki oraz być gotowym do podjęcia działań defensywnych.
Płyta CD ze Szkoleniowym Systemem Operacyjnym – zawiera dystrybucję linuksa Slax, zaopatrzoną w przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny. Płyta to LiveCD, systemu nie trzeba instalować na dysku twardym.

Dzięki temu użytkownicy, którzy nie znają tego systemu, będą mogli bez najmniejszych problemów rozpocząć naukę dosłownie kilkanaście sekund po włożeniu płyty do napędu. Oczywiście na płycie znajdują się wszystkie narzędzia i programy, z których skorzystamy w trakcie nauki.

Płyta DVD z filmami szkoleniowymi – do większości rozdziałów załączony jest film instruktażowy, bardzo dokładnie ilustrujący materiał książki. Filmy dołączone zostały z myślą przede wszystkim o osobach, które stykają się z hackingiem pierwszy raz w życiu.

Materiał filmowy krok po kroku pokazuje, jak przygotować system i odpowiednie narzędzia, niezbędne do przeprowadzenia ataku. Zobaczymy też oczywiście sam atak z wykorzystaniem omawianej techniki. Mając do dyspozycji filmy oraz podręcznik, powinniśmy być w stanie samodzielnie przeprowadzić atak za pomocą omawianej metody nawet po kilkunastu minutach!

W przypadku technik obrony zobaczymy (i przeczytamy) miedzy innymi o tym, jak wykrywać próby „włamań” czy zabezpieczać przed nimi komputer.

Nadal niepewne są losy kontrowersyjnego rozdziału podręcznika („Przechwytywanie informacji w sieciach LAN”). Jak wcześniej pisaliśmy, wydawca – ze względu na napływające protesty – rozważa możliwość jego usunięcia z kolejnej edycji zestawu.

Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak dowiedzieliśmy się, że „nieokrojonych” zestawów powinno wystarczyć jeszcze na kilka najbliższych tygodni – przynajmniej do czasu wyczerpania się obecnego nakładu podręcznika. Jeżeli rozdział zostanie usunięty z książki, poinformujemy o tym na łamach hacking.pl – choć wolelibyśmy tego nie robić.

Podsumowując, zestaw Szkoła Hakerów polecić można wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda hacking „od środka”, od praktycznej strony – zarówno programistom zainteresowanym tym zagadnieniem, jak i niedoświadczonym użytkownikom, którzy chcieli by praktycznie poznać metody wykorzystywane przez hakerów.

Dla użytkowników hacking.pl na zakup zestawu przysługuje 10% rabat, wystarczy w formularzu zamówienia wpisać kod promocyjny: 871390.