Usługa Xbox Live jednak zhackowana

Microsoft przyznał się do problemów związanych z bezpieczeństwem online’owej usługi Xbox Live. Choć od strony technicznej system działa sprawnie i nie został złamany, kierujący oddziałem programistów Larry Hryb przyznał, że pojawiły się problem natury socjotechnicznej.

Ekspert zajmujący się bezpieczeństwem, Kevin Finisterre, odkrył bowiem włamania do kilku kont usługi przeznaczonej dla właścicieli konsoli.

Do tego celu wykorzystano podczas rozmowy z biurem obsługi klasyczne taktyki socjotechniczne. Dzięki nim udało się „przekierować” konta do innych urządzeń.

Sposoby na uzyskanie dostępu do cudzego konta bez potrzeby podawania hasła opublikował klan „Inflamous” na swojej stronie internetowej.

Larry Hryb poinstruował swój zespół nowymi wskazówkami związanymi z problemami, z jakimi boryka się usługa Xbox Live.Co więcej, przeprosił on użytkowników, stwierdzając, iż zasługują oni na lepszą obsługę.

W międzyczasie Microsoft zaktualizował amerykańską stronę Xbox Live prosząc graczy o kontakt, jeśli ci nie mogą uzyskać dostępu do swoich kont.

źródło: heise-security