Windows Media Player 10

Pojawiła się oficjalna wersja najnowszego odtwarzacza z rodziny Windows Media Player. Wersja ta nosi numerek 10 i zawiera sporą ilość zmian.

Przede wszystkim nowy interfejs graficzny, który już na pierwszy rzut oka widać, że został zmodyfikowany. Ponadto rozbudowano obsługę podręcznych odtwarzaczy muzycznych – możemy skorzystać z ponad 60-ciu dostępnych na rynku urządzeń, które potrafią skomunikować się z WMP10.

Oprócz nowego interfejsu graficznego, systemu Digital Media Mall oraz lepszego dostosowania do zewnętrznych urządzeń, całkowitą nowością jest dostęp do internetowych serwisów oferujących sprzedaż muzyki oraz filmów.

Dodano również opcję Auto Sync, która znacznie poprawia transfer muzyki do urządzeń – opcja ta korzysta z nowego protokołu o nazwie Microsoft Multimedia Transport Protocol co ma sprawić, że upload plików do hardwarowych playerów przebiegać będzie szybko i sprawnie. Ponadto WMP10 został wyposażony w najnowszą generację zabezpieczenia cyfrowego sygnału – DRM10.

Aktualnie najnowsza wersja odtwarzacza multimedialnego WMP 10 dostępna jest dla systemu Windows XP w wersji Angielskiej. Niestety na polską wersję przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz również:
– Pobierz Windows Media Player 10
– Readme for Windows Media Player 10