Wirusy w drugą rocznicę ataków z 11 września

Dzisiaj mija druga rocznica ataków terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton. W związku z tym do sieci już kilka dni temu zostały wpuszczone wirusy wykorzystujące obawy przed ponownym atakiem.

Wirusy noszą nazwe „Neroma” oraz „Vote.K”. Wirusy te nie stanowią wysokiego zagrożenia, jednak eksperci od bezpieczeństwa ostrzegają, aby unikać otwierania podejrzanych e-maili pomiędzy 9 a 11 września. Autorzy wirusa mają nadzieję, iż użytkownicy komputerów będą otwierać podejrzane przesyłki co spowoduje masową infekcje.

Wirus Neroma zawiera w tytule „It’s Near 911·.” oraz plik oznaczony 911.jpg z opisem „Nice butt baby!”. Efektem wirusa jest zapisanie swojej kopii na dysku pod nazwą Nerosys.exe i wysyłanie wiadomości do wszystkich osób znajdujących się w książce adresowej programu Microsoft Outlook Express.

Fińska firma F-Secure poinformowała o wirusie Vote.K, który w temacie wiadomości zamieszcza tekst „THE WAR HAS STARTED!”. Wirus ten usuwa pliki z dysku twardego i wysyła swoją kopie do osób zapisanych w książce adresowej.

Wiadomości zawierające temat „WORLD TRADE CENTER/WE WILL ALWAYS REMEMBER THOSE LOST SOULS.” również wysyłają wirusa.

Brytyjskie przedsiębiorswo Sophos informuje o wiadomościach e-mail ostrzegających przed fikcyjnym wirusem WTC.

Żródło informacji: CNET.News