iphone apple

1 mld Iphone’ów sprzedany

Oficjalnie Apple sprzedał ponad 1 mld Iphone’ów.

Iphone, smartfon stworzony przez Apple miał służyć jako platforma rozrywkowa, komunikator internetowy a także pełnić funkcję telefonu komórkowego. Telefon ten nie ma nawet 10 lat, ale jego wpływ na branżę technologiczną był ogromny. Teraz wkroczył w nowy etap.

Cook stwierdził, że Apple nigdy nie próbowało stworzyć jak najwięcej – zawsze jednak chcieli tworzyć to, co najlepsze. Dzięki temu spółka Apple jest jedną z najbardziej cenionych na świecie. Niektóre z największych firm korzystają z aplikacji przeznaczonych na Iphone’a, ale również i z tych, które mają oprogramowanie Androida z firmy Google.

Inne produkty Aplle – jak iPad czy Apple Watch nie osiągnęły aż takiej sprzedaży jak Iphone. Nie wiadomo jeszcze jak Apple będzie chciało osiągnąć kolejny miliard sprzedaży. Być może zapowiadany lifting urządzenia będzie motorem wzrostu.

Tymczasem jednak we wtorek Apple poinformowało o spadku sprzedaży Ipnone’a.

źródło: cnet.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.