filmy o hakerach

26 filmów z wątkiem hakerskim

Kompilacja 26ciu filmów z motywami hakerskimi wraz z trailerami. Prawdopodobnie jeszcze sporo tytułów tutaj brakuje. Dodawajcie w komentarzach brakujące pozycje.


Sneakers
– specjalista od zabezpieczeń(komputerowych oraz firmowych) wraz ze swoją unikalną grupą zostaje zwerbowany do odzyskania bardzo ważnego przedmiotu.

Sowrdfish – haker(Stanley) wcześniej skazany za przestępstwa komputerowe zostaje zwerbowany do napisania robaka umożliwiającego wyciągnięcie z banku $9.5 miliarda.
Po drodze występuję wiele komplikacji a główny bohater ponownie wpada w konflikt z prawem.

Hackers – Młody haker o imieniu Dave zostaje aresztowany przez Secret Service za napisanie wirusa komputerowego oraz otrzymuje sądowy zakaz korzystania z komputera do 18 roku życia. Po tym okresie wspólnie z nowo poznanymi przyjaciółmi trafia na trop groźnego wirusa. Wraz z przyjaciółmi próbuje zebrać dowody przeciwko „złemu geniuszowi” w między czasie uciekając przed Secret Service.

Takedown – Film oparty jest na faktach ukazujący historię ujęcia „Kevina Mitnicka”

Antitrust – Programista trafia do wymarzonej od dawna pracy gdzie dowiaduję się, że jego pracodawca stosuje brutalne metody rozprawiania się ze współpracownikami, do których nie ma zaufania.

Algorythm – Freelancer-haker odkrywa tajemniczą aplikację wykonaną przez rząd, do której postanawia się włamać oraz wywołać rewolucję.

BlackHat – Skazany za przestępstwa komputerowe haker wraz z Amerykańskimi oraz Chińskimi współpracownikami bierze udział w pościgu za cyber-przestępcami, którzy stoją za zamachami na elektrownię jądrową oraz giełdę.

Trone: Legacy – Syn projektanta gier oraz wirtualnego świata próbuje odnaleźć ojca. Po drodze trafia do wirtualnego świata gdzie musi zmierzyć się z komputerowym programem stworzonym na wzór swojego ojca.

The Net – Programistka trafia na konspirację, w której wszyscy mający coś doczynienia z tejemniczym nośnikiem giną.

Freedom Downtime – Film dokumentalny pokazujący ruch w społeczności hakerskiej o nazwie „Free Kevin”.

We are Legion – Kolejny film dokumentalny. Tym razem przedstawia „hacktivistów” z grupy Anonymous.

The Girl with the Dragon Tatoo – Dziennikarz Mikael podczas poszukiwań zaginionej od 40lat kobiety jest wspomagany przez młodą i utalentowaną hakerkę.

Hackers are people too – Ukazany został portret hakera burzący stereotyp wykreowany przez media (hakerzy to też ludzie).

Hackers Wanted – Film pokazuje przygody znanego hakera Adriana Lamo z perspektywy kryminalnej oraz filozoficznej.

War Games – Młody chłopak odnajduje tylną furtkę do wojskowego centralnego komputera, którego to później rzeczywistość wydaje się grą komputerową mogącą doprowadzić do 3 wojny światowej.

Code 2600 – dokument o erze informacyjno-technicznej pokazujący zdarzenia wokół ludzi, którzy mieli na nią wpływ lub pomogli w jej manipulowaniu.

Matrix – haker o imieniu NEO uczy się od tejemniczych „rebeliantów” prawdziwej natury rzeczywistości, w której żyje oraz jego roli w wojnie przeciwko kontrolującym ją.

The Italian Job – grupa złodzieji po tym jak zostaje wystawiona we Włoszech, próbuje odzyskać utracone złoto od swojego byłego kolegi z grupy, wykorzystując przy tym specjalistyczne umiejętności (w tym takrze hakerskie).

Johny Mnemonic – Kurier danych przewożący dane w swojej głowie musi je dostarczyć zanim zostanie zabity przez Yakuzę lub jego głowa eksploduje od nadmiaru umieszczonych informacji.

The Social Netowork – film przedstawiający historię Marka Zuckerberga(twórcy Facebooka).

Source Code – żołnierz budzi się w czyimś ciele odkrywając, że jest częścią wojskowego eksperymentu.

Revolution OS – film dokumentalny pokazujący ruch wolnego oprogramowania.

Pirates of Silicon Valley – historia Apple oraz Microsoftu.

Enemy of the state – prawnik zostaje obrany za cel przez skorumpowanego prawnika oraz jego kolegów z NSA po tym jak odnajduje dowody na popełnione przez nich zbrodnie.

Die Hard 4.0 – John Mclane oraz młody haker dołączają do grupy próbującej odnaleźć oraz powstrzymać cyber-przestępcę Thomasa Gabriela.

Mission Impossible – Amerykański agent grupy IMF (Impossible Mission Force) podejrzany o zdradę musi odnaleźć prawdziwego szpiega bez pomocy swojej organizacji.

  • wowa tatarin

    mogliście dodać jeszcze mr robot

  • ja@ja.ja

    „The Social Netowork” – ma tyle wspólnego z hackingiem co Smerfy z pornografią. Ja rozumiem, że film dobrze zrobiony, ale łaczenie go z kilkoma innymi tytułami jest skandaliczne.

  • klaudiaaasad

    a gdzie jest „WHO AM I Możesz być kim chcesz” ?????