3PAR w laboratorium Polcomu

Krakowski integrator systemów informatycznych – Polcom Storage – specjalizujący się w projektowaniu i budowie rozwiązań z dziedziny pamięci masowych – poszerzył swoje laboratorium testowe SAN (Storage Area Network) Solution Center o macierze dyskowe 3PAR.
„Obecność produktów 3PAR w naszym laboratorium ma umożliwić klientom korporacyjnym zapoznanie się z możliwościami tych macierzy w warunkach symulujących infrastrukturę informatyczną ich korporacji.”

Chcemy pokazać za pomocą testów korzyści, jakie wiążą się z oparciem infrastruktury pamięci masowej o 3PAR. Najważniejsze z nich to trudna do osiągnięcia przez konkurentów wydajność oraz możliwość redukcji całkowitych kosztów (TCO) infrastruktury pamięci masowych nawet o 50 proc.!” – powiedział Marcin Gwóźdź, Dyrektor Handlowy Polcom Storage.

Obniżenie kosztów związanych z wdrożeniem 3PAR wiąże się z tym, że rozwiązanie to umożliwia firmom centralizację przechowywanych danych w jednym systemie.

Ułatwia to i obniża koszty zarządzania infrastrukturą pamięci masowej. Na zmniejszenie kosztów wpływa także możliwość łatwego skalowania macierzy 3PAR oraz innowacyjność zastosowanych w nich rozwiązań.

Jednym z nich jak autorska technologia 3PAR – „Thin Provisioning”, która pozwala zwiększyć wykorzystanie przestrzeni dyskowej, a co za tym idzie zredukować koszty systemu o około 50%.

Macierze 3PAR to obecnie jedne z najlepszych macierzy klasy high-end na rynku.

Potwierdza to zaliczenie ich przez Gartnera do trójki najbardziej wizjonerskich rozwiązań w zakresie macierzy dyskowych na świecie, a także wyniki niezależnych od producentów testów wydajnościowych Storage Performance Council.

Z rozwiązań 3PAR korzystają największe korporacje świata (m.in. AIG, Hitachi) i instytucje rządowe (Główny Urząd Statystyczny w USA). Udziałowcami 3PAR są Oracle Corporation, SUN Microsystems, Veritas Software i Cisco Systems.

Polcom Storage to jedna z większych w Polsce firm, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie rozwiązań z dziedziny pamięci masowych. Laboratorium Polcomu – SAN Solution Center – działa od maja 2001 roku.
http://www.3par.com
http://www.polcom.com.pl
Polcom Storage zaoferuje rozwiązania 3PAR