ALCATEL stawia na Linuxa

Jak wiadomo informacja w dzisiejszym świecie znaczy więcej niż władza. Szybka wymiana informacji pomaga firmie stać się bardziej produktywną, bardziej konkurencyjną, szybszą w działaniu, a takżę pomaga obniżyć koszty. Szybka wymiana informacji dzisiaj jest wspomagana przez rewolucyjny rozwój internetu.

Zatem w jaki sposób możemy najlepiej zarządać przepływem informacji i Internetem, danymi oraz informacjami głosowymi? Najlepiej poprzez skorzystanie z narzędzia e-komunikacji, jakim jest Alcatel OmniPCX Office – skonfigurowany serwer integrujący dane, sieć i głos – wszystko w jednym pudełku.

Alcatel OmniPCX Office to system który wyposażony jest w wiele funkcji, np. wywoływanie poprzez nazwę, filtrowanie połączeń, osobistego asystenta, który wita klientów i dystrybuuje informacje. Doskonale sprawdza się w pracy zespołowej: nadzoruje grupy oraz współpracowników. Redukuje koszty dzięki automatycznemy wyborowi najtańszej trasy połączeń. System również oferuje szeroką gamę terminali stacjonarnych i bezprzewodowych.

Ponadto Alcatel OmniPCX Office zawiera serwer ze skonfigurwanymi aplikacjami które oparte są na standardach przemysłowych: Linux, protokoły internetowe, protokoły CTI. Alcatel wybrał system Linux (tym samym stając się pierwszym producentem z brańży, który zaadaptował w swoich rozwiązaniach system Linux), ponieważ jest to jeden z najlepszych systemów operacyjnych w świecie Internetu oraz ze względu na jego niezawodność. Tak więc jedno urządzenie posiada wszystko, czego potrzebuje najbardziej wymagająca firma: router, firewall, serwer e-mail, serwer PROXY/CACHE, DHCP, DNS i CTI oraz serwer telefoniczny, a w dodatku jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu. Integracja Internetu, głosu i danych jest nadzwyczaj bardzo prosta, ponieważ Alcatel OmniPCX Office pracuje w dowolnej technologi sieciowej, może być wykorzystana bez względu na istniejącą w przedsiębiorstwie infrastrukturę sieciową: ISDN T0/T1/T2, PSTN, ADSL, Frame Relay, IPVPN, Sieć prywatna QSIG/ISVPN.

[OBRAZ]Dzięki fabrycznemu wyposażeniu w bogaty zestaw funkcji, Alcatel OmniPCX Office wyróżnia się w stosunku do systemu heterogenicznego krótszym czasem wdrożenia i mniejszymi kosztami uruchomienia. System odznacza się możliwością dowolnego konfigurowania, zapewniając małym i średnim przedsiębiorstwom elastyczność umożliwiającą ewolucyjne dostosowywanie platformy telekomunikacyjnej do zmieniających się potrzeb bez konieczności przebudowy czy wymiany systemu i wykorzystywanej przezeń infrastruktury.

Zwiększona pojemność systemu, interfejs do zarządzania i dodatkowe funkcje Alcatel OmniPCX Office R.2 są dla małych i średnich firm źródłem następujących korzyści:

Lepsze kontakty z klientami
Możliwość zdefiniowania kaskadowego skierowania rozmów pozwala zapobiec zjawisku nieodebranych połączeń. Integracja ze zdalnym serwerem dostępowym (ISDN) umożliwia często podróżującym użytkownikom korzystanie z aplikacji i usług w takim samym zakresie, jaki jest oferowany ich kolegom pracującym w biurze. Ze względu na priorytetowe traktowanie zarządzania relacjami z klientami, Alcatel OmniPCX Office R.2 dysponuje zwiększonymi możliwościami zintegrowanego serwera CTI zwłaszcza w odniesieniu do współpracy z aplikacjami CRM.

Zwiększone bezpieczeństwo przy korzystaniu z Internetu
Alcatel OmniPCX Office posiada nowy konfigurowalny firewall zwiększający bezpieczeństwo sieci i danych oraz umożliwiający efektywniejszy nadzór nad przepływem danych. Zintegrowany serwer proxy daje kontrolę nad wykorzystaniem zasobów Internetu. Nowa wersja systemu oferuje funkcje serwera intranetowego, co znacznie rozszerza możliwości wewnętrznej komunikacji w przedsiębiorstwie.

Większa efektywność dzięki lepszej komunikacji
Zazwyczaj pierwszą aplikacją internetową, z której korzystają małe firmy jest klient pocztowy. Obecna wersja systemu posiada zintegrowany serwer poczty elektronicznej obsługujący protokół IMAP4, który pozwala m.in. na zdalne podłączanie się użytkowników do tunelu IP VPN w celu ściągnięcia wybranego maila, co redukuje czas i koszt połączeń. Efektywność pracy użytkowników OmniPCX Office jest dodatkowo zwiększana dzięki zastosowaniu systemu ujednoliconych informacji i integracji serwera plików.

Alcatel OmniPCX Office jest potężną platformą e-komunikacyjną pozwalającą małym i średnim firmom na korzystanie z Internetu, poczty elekotrnicznej, Lan i zaawansowanych uslug telefonicznych. Alcatel OmniPCX Office, modułowe rozwiązanie typu „wszystko w jednym pudełku”, jest proste w instalacji i utrzymaniu, efektywne kosztowo i łatwe do rozbudowy w miarę wzrostu firmy (modularność i skalowość jest na bardzo wysokim poziomie: 6 do 236 użytkowników).