Atak na serwis Sun Microsystems

Nowo uruchomiona witryna WWW firmy Sun Microsystems padła ofiarą ataku DoS. Strona służyła prezentacji usługi, która zamienia tekst pisany na mówiony.

Przetwarzanie odbywało się za pomocą całej sieci spiętych ze sobą komputerów, ale witryna znajdowała się na serwerze nie będącym częścią tej sieci, więc same komputery przetwarzające informacje nie zostały zaatakowane.

Rzecznik prasowy Suna stwierdził, że „problem został szybko rozwiązany. Bezpieczeństwo Sun Grida nie zostało naruszone i użytkownicy usługi nie zostali narażeni na niebezpieczeństwo”.

Ataki typu DoS polegają na zadaniu zaatakowanemu komputerowi tak wielu zapytań, że nie jest on w stanie odpowiedzieć na zapytania legalnych użytkowników.

W odpowiedzi na atak stronę WWW wyłączono, a usługa dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Korzystać z niej mogę tylko obywatele USA, którzy przy rejestracji muszą podać adres i szczegóły dotyczące konta bankowego, co pozwala Sunowi ścigać tych, którzy spróbują wykorzystać usługę do nielegalnych celów.

Źródło: Arcabit