Bezpłatny dostęp do Internetu na wrocławskim Rynku

Bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do Internetu uruchomiono we wtorek na wrocławskim Rynku. Usługa umożliwia korzystanie z niego np. siedząc w kawiarnianym ogródku. Wystarczy uruchomić przenośny komputer. Usługa taka jest również dostępna w Krakowie.

Oferta jest skierowana do posiadaczy laptopów lub organizerów wyposażonych w kartę bezprzewodową. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz powiedział, że oferta ta skierowana jest przede wszystkim do turystów oraz biznesmenów w podróżach służbowych. „Wiadomo, że w interesach czas jest najważniejszy. Ta usługa pomoże szybko przesłać dokumenty lub raporty. To wielkie ułatwienie” – zapewniał Dutkiewicz.

„Po włączeniu komputera automatycznie uruchamiana jest wrocławska strona internetowa. Potem można korzystać z dostępu na własne potrzeby” – dodał Dutkiewicz.

Wrocław nie zapłacił za uruchomienie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Firma instalująca zrobiła to w ramach promocji. Urząd Miejski płaci jedynie za możliwość korzystania z Internetu. Sygnał nadawczy, za pomocą specjalnych urządzeń zamontowanych wokół Ratusza, jest rozprowadzany po całym Rynku.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku usługa zostanie uruchomiona na placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, wokół którego mieszka większość studentów.

Źródło informacji: BizensNes.pl