wifi networks laser

Czy bezprzewodowy internet może być szybszy?

Facebook znajdzie sposób wykorzystania lasera w celu poprawienia prędkości internetu bezprzewodowego.

Spółka Connectivity Lab zaprojektowała laserowy czujnik, który jest w stanie uzyskać prędkość 2 Gbps prędkości w sieci bezprzewodowej.

Facebokk Connectivity Lab opracowuje plan, w jaki sposób szybko i tanio doprowadzić internet do tych regionów świata tam, gdzie w ogóle go nie ma. Na ten moment udało im się opracować nowy czujnik, który mógłby pomóc w kwestii poprawy prędkości bezprzewodowego internetu.

Lasery obecnie mają zastosowanie w sieciach światłowodowych, sieci bezprzewodowe wykorzystują natomiast częstotliwości radiowe oraz mikrofale. Lasery mogłyby działać dużo szybciej, jednak trudne jest kierowanie maleńką wiązką z pewnej odległości.

„Dużo ludzi nie ma dostępu do internetu ze względu na infrastrukturę. Nie wszędzie łączność bezprzewodowa jest dostępna, a szczególnie – na obszarach wiejskich.”

„Rozwijamy technologie komunikacyjne, które są zoptymalizowane dla obszarów, na których ludzie mieszkają w znacznej odległości od siebie.”

 

Facebook, internet bezprzewodowy

http://www.cnet.com/news/facebook-finds-a-way-to-use-lasers-for-high-speed-wireless-internet/

 

 

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.