Bill Gates w Polsce – podsumowanie wizyty

Firma Microsoft poinformowała, że wizyta Billa Gatesa, Prezesa Rady Nadzorczej i Głównego Architekta Oprogramowania Microsoft Corporation, w Polsce dobiegła końca.

Podkreśleniu znaczenia, jakie Microsoft przywiązuje do rozwoju sektora edukacji i oświaty, służyło spotkanie z wykładowcami i studentami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W Auli Głównej SGH, Bill Gates wygłosił prelekcję na temat rozwoju branży teleinformatycznej w ostatnich latach. Nakreślił własną wizję przyszłości i kierunków rozwoju rynku komputerowego, ze szczególnym wyróżnieniem roli Internetu. W spotkaniu wzięło udział ponad 700 studentów z całej Polski.

Bill Gates wziął także udział w konferencji Microsoft Developer Days – największym w Polsce spotkaniu osób zajmujących się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Ponad 2500 osób wysłuchało prelekcji na temat działań i planów Microsoft związanych z rozwojem narzędzi kierowanych do programistów i specjalistów branży IT. W trakcie wystąpienia Bill Gates wręczył nagrodę – w ramach pierwszej edycji inicjatywy „Wspólnie kreujemy lepszą rzeczywistość” – Panu Krzysztofowi Markiewiczowi, autorowi i administratorowi pierwszego polskiego portalu dla środowiska osób niepełnosprawnych „Internet dla niepełnosprawnych”.

Tematem przewodnim 10-tej z kolei edycji Microsoft Developer Days były wybrane narzędzia i rozwiązania firmy Microsoft: Microsoft SQL Server, Microsoft .NET Framework i Microsoft Office 2003.

Bill Gates i Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft zostali przyjęci przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, oraz przez Prezesa Rady Ministrów Leszka Millera. W trakcie spotkania z Premierem, Minister Andrzej Barcikowski z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w imieniu polskiego rządu, oraz dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft, Tomasz Bochenek, w imieniu Microsoft, podpisali umowę definiującą zasady udziału Polski w programie Government Security Program.

Po spotkaniu Billa Gatesa z Premierem Leszkiem Millerem, firma Microsoft ogłosiła również rozpoczęcie programu „Microsoft – Partnerstwo dla Przyszłości” w Polsce.

Wizytę Billa Gatesa dopełniły liczne spotkania z przedstawicielami czołowych polskich firm informatycznych, partnerami Microsoft, dziennikarzami oraz pracownikami polskiego oddziału firmy Microsoft.

Zobacz również:
– Bill Gates – wizyta w Polsce