Błąd w systemie PayPal zagraża milionom!

Poważne naruszenie bezpieczeństwa wykryto na oficjalnej stronie systemu PayPal. Jak już wiadomo, błąd ten został „aktywnie” wykorzystany przez cyber-przestępców a jego ofiarą padły setki tysięcy użytkowników.

Atak został idealnie zaplanowany. Na oficjalnych serwerach PayPal oraz na oficjalnej i autoryzowanej stronie WWW tegoż systemu włamywacze spreparowali pewne istotne treści oraz linki za pomocą ataku typu XSS. Dodajmy, iż certyfikat SSL zabezpieczający stronę WWW jest jak najbardziej poprawny, gdyż jest to oficjalna strona systemu PayPal (zmodyfikowana tylko co do treści i formularzy).

Ofiara, po wejściu na stronę internetową PayPal widzi wiadomość następującej treści:

Your account is currently disabled because we think it has been accessed by a third party. You will now be redirected to Resolution Center.

Po przekierowaniu na już fałszywy serwer ofiara trafia na stronę logowania systemu PayPal, a ponieważ uprzednie certyfikaty oraz domena pokrywały się z tymi prawdziwymi (de fakto były prawdziwe), to ofiara nawet nie podejrzewa, iż PayPal może przekierować ją na sfałszowany serwer (bo i w jakim celu?).

Po zalogowaniu się ofiary, użyte ID oraz hasło są wysyłane do włamywaczy. Użytkownik jest także proszony o podanie takich danych osobowych jak m. in. numer ubezpieczenia, numery kart kredytowych oraz PINy.

Serwer, który przechowuje sfałszowaną stronę oraz wyłudzone dane osobowe znajduje się w Korei.
Źródło: Slashdot, NetCraft
Rośnie ilość fałszywych stron internetowych
Kolejne aresztowania w sprawie wyłudzeń 419
PayPal uruchomił płatności przez komórkę
Phishing za pomocą faksu – nowa forma oszustwa
PayPal dla Polaków!