BLStream przenosi centralę Grupy do Polski

BLStream Oy, spółka holdingu Grupy BLStream i właściciel szczecińskiej firmy BLStream, sprzedał działający w Helsinkach dział konsultingu zarządzania wydrukami masowymi firmie Jab Oy i zadecydował o przeniesieniu centrum operacyjnego Grupy z Helsinek do Szczecina.

W Helsinkach pozostaje jedynie biuro handlowe Grupy BLStream.
„Decyzja ta formalizuje sytuację, z jaką mieliśmy do czynienia od dłuższego czasu i związana jest z realizacją naszej strategii rozwoju. Polski oddział, który już wcześniej był największy w Grupie, stał się centrum operacyjnym i kompetencyjnym Grupy BLStream. Jednocześnie sprzedaż większej części dochodowego skądinąd oddziału fińskiego, umożliwi nam koncentrację na podstawowej działalności oraz usprawnienie procesów administracyjnych w celu przygotowania firmy do zarządzania szybkim wzrostem w perspektywie długoterminowej” – mówi Mateusz Radziszewski, Prezes BLStream.

Firma BLStream powstała w 1999 roku. Dwa lata później osiągnęła próg rentowności i od tego czasu nieprzerwanie odnotowuje bardzo szybki wzrost przychodów i zysków.

Szacunkowe dane za pierwszy kwartał 2006 wskazują, że przychody Grupy podwoiły się w stosunku do pierwszego kwartału 2005. Wzrosła także do 90 osób liczba pracowników Grupy.

Wzrost sprzedaży związany był przede wszystkim z usługami w zakresie tworzenia oprogramowania mobilnego oraz integracji i budowy dedykowanych rozwiązań informatycznych.

Polski oddział BLStream, który stał się centralą Grupy, jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców wysoko wyspecjalizowanych i innowacyjnych rozwiązań IT w Polsce i oprogramowania mobilnego na smartfony.

O firmie

BLStream, z centralą w Szczecinie, jest światowej klasy dostawcą i integratorem innowacyjnych systemów informatycznych oraz producentem oprogramowania mobilnego dla sektora telekomunikacyjnego, finansowego i ubezpieczeniowego.

W trzech centrach rozwoju oprogramowania w Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie firma zatrudnia ponad 80-osobowy, unikatowy na polskim rynku zespół konsultantów i programistów realizujących dedykowane rozwiązania oparte na platformach J2EE, .NET i Symbian w ramach nowatorskich projektów informatycznych dla klientów w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.

BLStream jest partnerem takich firm jak: BEA, Hewlett-Packard, Meridea Financial Services, Sybase oraz członkiem programu Nokia Forum Pro.

Źródło: informacja prasowa (Sigma PR)
http://blstream.com