Cadence i Mirantis szkolą w Rosji

Dwie duże firmy z branży zaawansowanych technologii chcą szkolić projektantów układów elektronicznych w Rosji.

Otwarte przez Cadence i Mirantis centrum szkoleniowe przy Moskiewskim Instytucie Technologii Elektronicznych, to szansa na stworzenie w Rosji pierwszego pokolenia projektantów elektronicznych. To już druga inwestycja tych firm na terenie Rosji, wcześniej stworzyły one centrum rozwoju programów, gdzie zatrudniono 42 rosyjskich specjalistów. Ulokowane w Zelenogradzie centrum będzie wspierane finasowo przez Cadence przez trzy kolejne lata.

Cadence zapewnił sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz instruktorów. Wypłaca również dwuletnie stypendia 25 studentom uczestniczącym w programie. Mirantis pełni rolę organizatora centrum. W trakcie ceremonii otwarcia szef Cadence, Ray Bingham powiedział: ” Dopasowując się do potrzeb stworzenia nowej generacji układów, musimy połączyć najlepsze umysły i intelekty na świecie”.

Ideą Cadence jest stworzenie sieci naukowców na całym świecie, pracującej nad projektowaniem nanometrowym lub rozwijaniem zintegrowanych systemów w skali „submikroskopowej”. „W MIET znaleźliśmy to, co przyciąga studentów, czyli władze uniwersyteckie, które rozumieją swoją misję i są otwarte na nauczanie nowych rzeczy” – to słowa Binghama.

Z kolei rektor MIET Jurij Chaplygin ma nadzieję, współpraca z Cadence zaowocuje zwiększenie sie liczu studentów uczestniczących w programie.
Program jest wspierany przez rząd rosyjski, który dzięki temu programowi szkoleń, może być pewny wysokiego poziomu przyszłych pracowników zatrudnianych w państwowych centrach projektowych. Na rozwoju przemysłu elektronicznego zyska cały kraj. Z pomysłu zadowoleni są również studenci, którzy mogą podnieśc swoje kwalifikacje i być pewni zatrudnienia w firmach rosyjskich jak i międzynarodowych koncernach, mających swoje siedziby na terenie kraju.

„Ten program to mądra inwestycja w rozrastający sie rosyjski rynek elektroniki” powiedział Alexander Mitajenko – kierownik Motoroli w St. Petersburgu.

Efektem docelowym inwestycji Cadence w Rosji ma być otwarcie siedziby firmy w tym kraju.