Chroń dane z TeleGuard

TeleVox, krakowska spółka technologiczna, wprowadziła na rynek nowy pakiet do ochrony danych TeleGuard. System ma za zadanie kompleksowe zabezpieczenie informacji za pomocą kluczy szyfrujących oraz skomplikowanych algorytmów gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa.

Produkt adresowany jest do wszystkich użytkowników komputerów, pragnących ochronić swoje dane przed niepowołanym dostępem.

Trzonem pakietu oprogramowania jest TeleDisk, który służy do szyfrowania całych dysków lub partycji przy użyciu bardzo silnych algorytmów (między innymi AES, Blowfish, Serpent).

Dodatkowo umożliwia tworzenie wirtualnych wolumenów oraz podpinanych pod nie systemów plików. W skład pakietu wchodzi moduł TeleLogin służący do zabezpieczania procesu logowania systemu Windows.

Uniemożliwia on zalogowanie się do systemu bez posiadania TeleTokenu AES z poprawnym kluczem.

Pozostałe elementy systemu to TeleZIP, wtyczka przeznaczona dla popularnego menadżera plików – Total Commander. Rozszerza jego możliwości o tworzenie silnie zaszyfrowanych, spakowanych i podpisanych TeleTokenem archiwów. W pełni integruje się z programem. Dzięki temu jej użycie jest analogiczne do wbudowanego w program ZIP-a.

Moduł TeleShell stanowi dodatek integrujący szyfrowanie bezpiecznym algorytmem Rijndael z eksploratorem Windows. Dostęp do oferowanych nowych funkcji jest możliwy za pomocą menu kontekstowego. W ten sposób uzyskujemy możliwość szyfrowania i rozszyfrowywania plików oraz katalogów bezpośrednio z poziomu Pulpitu.

TeleSafe umożliwia bezpieczne przechowywanie informacji w postaci elektronicznej. Dostęp do danych chroniony jest przez login i hasło.

Natomiast TeleToken Menedżer to program przeznaczony do pierwszej, wstępnej konfiguracji oraz do ustawienia właściwości nowego TeleTokenu AES. Umożliwia nadanie i zmianę hasła dostępu do TeleTokenu oraz usunięcie lub stworzenie kluczy szyfrowania dla oprogramowania korzystającego z TeleTokenu (TeleDisk, TeleLogin, TeleZip, TeleShell, TeleSafe).
http://televox.pl/produkt.htm