Crowley uruchomił ‚pętlę północną’

Crowley Data Poland, operator telekomunikacyjny, dostawca rozwiązań transmisji danych i głosu, realizując strategię intensywnej ekspansji, poszerzył cztery strategiczne łącza transmisyjne.

Zastosowane rozwiązania pozwoliły na uruchomienie tzw. „pętli północnej”, obejmującej swoim zasięgiem Warszawę, Gdańsk, Gdynię oraz Poznań.

Uruchomienie pętli o wysokiej przepływności łączy transmisyjnych gwarantuje uniezależnienie operatora od awarii sieci międzymiastowej, zapewniając tym samym zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i stabilności połączeń.

Uruchomienie nowych łączy, wraz z wcześniejszą rozbudową sieci Warszawa-Poznań oraz wdrożenia sieci teleinformatycznej – zgodnej z zaleceniami forum WIMAX – w Zielonce, stanowi kolejny etap realizacji założeń strategii rozwoju operatora na rok 2005.

W ramach przeprowadzonej modernizacji łącza w relacjach Warszawa-Katowice, Warszawa-Gdańsk, Gdynia-Gdańsk o przepływności 2xSTM1 (tj. 2x155Mbit/s), zostały zastąpione łączami o przepływności STM4 (tj. 622 Mbit/s).

W relacji Poznań-Gdynia połączenie STM1 zastąpiono łączem światłowodowym również o przepływności STM4.

Dodatkowo w przypadku łącza warszawsko-katowickiego oraz warszawsko-gdańskiego, oprócz łącza STM4 uruchomiono łącze o przepływności 1Gbit/s w technologii Ethernet.

„Inwestujemy w rozbudowę sieci przede wszystkim w związku z naszym wejściem na nowe rynki lokalne, ale również ze względu na obserwowany dynamiczny wzrost oferowanych przez operatorów przepływności. Zgodnie z ostatnio opublikowanymi danymi URTiPu, Crowley nie ustępuje pola graczom, którzy chcą konsolidować polski rynek telekomunikacyjny, dlatego nadal będziemy konsekwentnie dążyć do umocnienia naszej pozycji. Poszerzanie łączy jest częścią naszej strategii rozwojowej” – mówi Jarosław Roszkowski, dyrektor generalny Crowley Data Poland.

Według danych URTiP „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2004 roku”, Crowley Data Poland plasuje się na 3 miejscu wśród operatorów alternatywnych na rynku usług dostępu do Internetu.
http://www.crowley.pl