Darmowa alternatywa dla Outlooka

Mitch Kapor- współtwórca Lotus Development i pionier w dziedzinie programów dla komputerów osobistych jest autorem projektu stworzenia darmowego programu, alternatywnego dla komercyjnego Microsoft Outlook.

Kapor chce stworzyć darmowy program z otwartym kodem, który posiadał by analogiczne funkcje jak Outlook. Program z otwartym źródłem będzie zawierał system komunikacji Jabber i system szyfrowania poczty elektronicznej.

Program ten jest dedykowany dla osób prywatnych i małych przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na koszt zakupu komercyjnych pakietów tj. Microsoft Exchange. Incjatywa Kapora nie jest próbą zaszkodzenia Microsoftowi. To jednynie szansa na udostępnienie wielu użytkownikom darmowego programu, który posiadałby większość użytecznych funkcji Outlooka

„Osobisty manager informacji” ma być tworzony przez założoną przez Kapora organizacje, na działalnośc której wyłożył z własnej kieszeni 5 mln USD. Kapor liczy na to, że założona przez niego organizacja będzie czerpać zyski z licencjonowania podstawowego kodu programu firmom, które tworzą zaawansowane aplikacje komercyjne.