DSL i Neostrada – dwukrotnie szybciej za tę samą cenę

Od 1 września br. klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy korzystają z neostrady oraz szybkiego szerokopasmowego dostępu do Internetu DSL tp będą mieli dwukrotnie większą prędkość transmisji danych. W przypadku usługi DSL, cena pozostanie bez zmian.

Dostęp do Internetu DSL tp to usługa oparta o „rodzinę” technologii DSL (Digital Subscriber Line). Zapewnia stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu bez ograniczeń ilości przesyłanych danych. Korzystając z niej klient nie płaci za czas połączeń, a jedynie stały miesięczny abonament. Z usługi korzystają głównie firmy i przedsiębiorstwa.

Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy dotychczas korzystali z opcji DSL 512 przejdą na opcję DSL 1000 z prędkością transmisji 1024/256 kbit/s. Oznacza to podwojenie szybkości transferu. Natomiast firmy, które miały starą opcję 1000 kbit/s przejdą na opcję DSL 2000 (prędkość transmisji zwiększy się do 2048/256 kbit/s). Ceny usługi nie ulegną zmianie.

„Dostęp do Internetu DSL tp to rozwiązanie cieszące sie dużą popularnością. Klienci biznesowi cenią jego bezpieczeństwo, szybkość i prostotę korzystania. Wprowadzone zmiany są zgodne z ich oczekiwaniami i liczymy, że zwiększą ich satysfakcję z naszych usług” – mówi Lidia Kozłowska, dyrektor Pionu Klientów Biznesowych.

Po zmianach od 1 września TP oferuje dla klientów trzy opcje dostępów DSL:

DSL 500 z prędkością transmisji 512/128 kbit/s – 254,98 zł brutto miesięcznie DSL 1000 z prędkością transmisji 1024/256 kbit/s – 303,78 zł brutto miesięcznie DSL 2000 z prędkością transmisji 2048/256 kbit/s – 547,78 zł brutto miesięcznie

Koszt instalacji nie ulega zmianie i wynosi 974 zł brutto.

Dostęp do Internetu DSL tp został w tym roku nagrodzony m.in. przez tygodnik Wprost Certyfikatem Telekomunikacyjnym jako najbardziej nowatorski i nowoczeny projekt. Obecnie z usługi DSL tp korzysta ok. 35 tys. klientów. W porównianiu z ubiegłym rokiem to wzrost o 40 proc. Dzięki nowej ofercie planujemy, że do końca tego roku będzie mieć 45 tys. użytkowników DSL.

Również użytkownicy neostrady tp będą jeszcze szybciej niż dotychczas surfować po Internecie. Telekomunikacja Polska wprowadza nowe opcje usługi o szybszym transferze danych, które również, tak jak w przypadku szybkiego szerokopasmowego dostępu do Internetu DSL, będą dostępne od 1 września br. Zamiast opcji 640 kbps będzie 1024 kbps, natomiast opcja 320 kbps zmieni się na 512 kbps.

„Rynek odbiorców usług szerokopasmowego dostępu do Internetu zmienia się, stąd potrzeba zróżnicowania naszej oferty tak, aby dostosować ją do potrzeb obecnych i nowych użytkowników” – mówi Mariusz Gaca, dyrektor Pionu Multimediów TP.

Niezleżnie od opcji, promocyjna opłata instalacyjna wynosi tylko 1 zł netto, ponadto spada z 400 do 150 zł brutto cena asysty technicznej przy instalacji, którą Klient może zamówić.

Nowe opcje neostrady tp mają limit transferu danych 5 GB, jednak w ramach trwającej do końca roku promocji limit dla opcji 512 zwiększony będzie do 10 GB, a dla opcji 1024 do 15 GB. Z badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu „lokalnych sieci” (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Dotychczasowi użytkownicy neostrady tp, którzy nie zdecydują się na skorzystanie z nowych opcji, będą mogli korzystać z usługi na wcześniejszych zasadach.

Neostrada tp dostępna jest dla 80 proc. Klientów firmy. Obecnie korzysta z niej ok. 350 tys. osób. Planujemy, że do końca roku liczba użytkowników może przekroczyć 500 tys. Ceny neostrady tp należą do najkorzystniejszych cen usług dostępu szerokopasmowego, oferowanych przez operatorów europejskich.

Neostrada tp została nagrodzona w XIV edycji konkursu Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w kategorii usług teleinformatycznych.

Szczegółowe informacje na temat nowej oferty znajdują się na stronie Telekomunikacji Polskiej.