bezprzewodowe przechwytywanie haseł

Jak haker może dostać Twoje hasło? Wywęszy je!

Jeśli w pobliżu hakera zaczniesz wpisywać swoje hasło to możesz być pewien, że znalazło się ono właśnie w niebezpieczeństwie. Na pierwszy rzut oka ta technika kradzieży wygląda dość groźnie. Wychodzi bowiem, że hakerzy mogą wykryć którego klawisza na klawiaturze bezprzewodowej używałeś. A to oznacza, że mogą spokojnie wykryć Twoje hasło za pomocą keysniffera.

Dobra wiadomość jest taka, że aby haker mógł użyć keysniffera musiałby znaleźć się bardzo blisko Ciebie. Możliwość ataku mieści się w obrębie około 250 stóp.

Dane przekazywane z klawiatury do komputera w żaden sposób nie są szyfrowane, więc przechwycenie ich nie jest zbyt mocno skomplikowane. Badacze z Bastille sprawdzali różne klawiatury, od 12 producentów. Oprócz klawiatur HP, TOshiba oraz General Electric, Kensington, Insignia (marka Best Buy), Radio Shack, Anker a także EagleTec były zagrożone takim właśnie atakiem.

Rzeczniczka Kensington, Denise Nelson podała, że firma współpracuje z Bastille w kwestiach bezpieczeństwa. W nowych klawiaturach miałyby zatem znaleźć się połączenia szyfrowane. Ponadto zespół wsparcia Kensington gotów jest pomóc klientom w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

źródło: cnet.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.

  • bitebyte, sorry za offtopic, ale za każdym razę widzę tę Twoją czerwoną koszulę w „kartę” i tym razem nie mogłem, musiałem skomentować. 😀 W artykule też masz „akże” zamiast „także”. Możesz nie publikować ten komentaż (skasuj go). Pozdrawiam serdecznie, i dzięki za niusy! 😉

  • Maciej Kupiec

    Wyobraziłem sobie koszulę w kartę z napisem „nie chodzę” ;o