Hakerzy – pozytywny wpływ na przemysł

Czy ataki hakerów oraz wykradanie danych mogą dawać pozytywny wpływ na przemysł software’owy? Jak najbardziej!

Przygotowany i opublikowany niedawno raport przez firmę Frost & Sullivan w USA, dowiodła, że działalność komputerowych hakerów, powoduje zwiększony popyt na wszelkiego rodzaju programy zabezpieczające systemy komputerowe.

Jak zresztą wiadomo, prawidłowe zabezpieczenie danych to poważna sprawa. Firmy które się na to decydują, z reguły długo analizują dostępne na rynku rozwiązania, zanim zdecydują się na jedno z nich. Zabezpieczenie takie musi być optymalnie dostosowane do systemu komputerowego oraz profilu firmy.

Jak szacuje firma Frost & Sullivan, rynek programów zabezpieczających osiągnie w 2007 roku w USA wartość blisko pół miliarda USD. Największy wpływ na niebagatelny udział w wypracowaniu tej kwoty będą mieli właśnie osoby, które w różny sposób mogą zagrażać bezpieczeństwu danych – zaczynając od hakerów, przez szpiegów gospodarczych, kończąc na cyberterrorystach. To właśnie te osoby nieświadomi i całkiem skutecznie wspierają działania marketingowe producentów oprogramowania zabezpieczającego.