Hakin9 – nowy numer

Ukazał się nowy numer magazynu Hakin9. Bieżący numer jest poświęcony w dużej części tematyce spamu. Z pewnością wart polecenia jest artykuł pt. „Ochrona przed spamem na serwerze”, który proponujemy wszystkim administratorom mającym problemy z ciągle rosnącą ilością niechcianej poczty. Przedstawiono w nim obecnie, stosowane techniki obrony przed spamem. Następny artykuł o tematyce spamu to „Porównanie serwerowych filtrów bayesowskich”, które są dzisiaj najczęściej stosowaną techniką obrony.

Redaktorzy pisma nie zapomnieli również o użytkownikach początkujących, przedstawiając im techniki stosowane przez spamerów i jak się przed nimi zabezpieczyć w artykule Tomasza Nideckiego pt. „Jak wysyłany jest spam”. Aby numer był ciekawy również dla czytelników znających wyżej opisane zagadnienia w numerze znajdziemy również artykuł Marcina Wolaka pt.”Piszemy shellcode dla systemu MS Windows”. Polecamy wszystkim twórcom exploitów. Do niemniej interesujących artykułów należy również tekst pt.”Kilka ciekawych metod rozpoznawania systemu operacyjnego” autorstwa Marka Gutkowskiego jak również opis narzędzi Look@Lan i Look@Host. Na samym końcu zachęcam do przeczytania krótkiego felietonu Pawła Marciniaka pt.”Włamania do banków”.

Jak zawsze do pisma dołączona jest płyta CD zawierająca dodatkowe materiały i listingi do zamieszczonych w piśmie artykułów, dokumentację oraz bootowalną dystrybucję Hakin9 Live (dystrybucja oparta jest na Aurox Live oraz zawiera zestaw narzędzi związanych z bezpieczeństwem). Dystrybucja z pewnością zrobiła spory krok do przodu poprzez dodanie UML (User Mode Linux) co pozwoli zasymulować na swoim komputerze całą sieć. Polecamy!

Więcej informacji na www.haking.pl