Hakin9 – nowy numer

Ukazał się nowy numer magazynu Hakin9 w którym znajdziemy m.in. artykuł opisujący jakie słabości mają rutery Cisco i system operacyjny Cisco IOS. W tekście przedstawiono zarówno metody wykorzystania tych że słabości przez intruza jak i sposoby obrony. Marcin Kurpiewski przedstawia sposób przeprowadzania testów penetracyjnych w administrowanej sieci. Na uwagę zasługuje również artykuł Bartosza Wójcika, który przedstawia analizę podejrzanego programu bez potrzeby jego uruchomienia. Ponadto Marek Janiczek informuje jak zastosować inżynierię odwrotną w analizie powłamaniowej.

Polecamy również nie mniej ciekawe artykuły autorstwa Piotra Tyburskiego opisujący przechowywanie poufnych danych w GNU/Linuksie. Daniel Kaczorowski i Maciej Szmit przedstawiają metody wykrywania ataków MAC-Flooding i ARP-Spoofing pod Windows.

Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajduje się najnowsza wersja dystrybucji Hakin9 Live oraz tradycyjnie sporo narzędzi, dokumentacja oraz tutoriale do artykułów dotyczących szyfrowania mediów lokalnych oraz inżynierii odwrotnej.

Nowy numer Hakin9 można zamówić nie wychodząc z domu poprzez sklep internetowy.