HEUTHERS na LinuxPRO 2002

W dniach 11-12 grudnia 2002 r. pod patronatem Ministra Nauki, Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych Pana Michała Kleibera odbędzie się w Warszawie, w hotelu Novotel, ul. 1 sierpnia 1, konferencja LinuxPRO 2002. Jest to największe polskie spotkanie użytkowników oraz twórców rozwiązań tworzonych na platformie systemu Linux, w ramach którego zostanie zaprezentowany przegląd zastosowań środowiska linuksowego i przeznaczonego dla niego oprogramowania jako podstawy do budowy wydajnych, stabilnych i bezpiecznych rozwiązań profesjonalnych.

Konferencja jest przeznaczona dla osób odpowiedzialnych za dobór oprogramowania w firmach, dla osób projektujących, budujących nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz sprawujących kontrolę nad systemami na których firma opiera swoje działanie.

Na konferencji HEUTHES zaprezentuje nową wersję swojego systemu obsługi firmy ISOF. Najtańszą i najbardziej popularną wśród klientów implementacją tego systemu jest wersja oparta na oprogramowaniu Open Source: sercem systemu jest serwer WWW Apache, dane przechowywane są w relacyjnej bazie danych PostgreSQL, a całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linux i serwera aplikacyjnego HDB. Takie rozwiązanie nie wymaga ponoszenia kosztów na system operacyjny i bazę danych, a z drugiej strony zapewnia wysoką wydajność i stabilność pracy systemu. Co ciekawe, ISOF może pracować również na systemie operacyjnym Windows 98/Me/NT/2000/XP, a także na platformie IBM eserver iSeries (dawniej AS/400) wraz z DB2. Opcjonalnie mogą być stosowane inne serwery baz danych tj. Informix czy Oracle. Wybór konfiguracji zależy od preferencji klientów.

W trakcie konferencji zostanie rozstrzygnięty konkurs o nagrodę Złoty Pingwin 2002. Ma on na celu promocję technologii oraz rozwiązań opartych na platformie Linux dostępnych i stosowanych na terenie Polski. ISOF bierze udział w konkursie w dwóch kategoriach: najlepszy produkt linuksowy w zakresie oprogramowania oraz wdrożenia.

Więcej informacji o systemie ISOF na stronach http://www.isof.pl Pod tym adresem można także uruchomić bezpłatną, w pełni funkcjonalną wersję systemu i testować ją w realnych warunkach on-line przez Internet.