III Kongres Informatyki Polskiej

Jesteś informatykiem, pracujesz w informatyce, odnosisz sukcesy, ale pewnie czasem myślisz co będzie w przyszłości? Masz problemy, praca staje się nieciekawa bez perspektyw i coraz częściej zadajesz sobie pytanie co będzie w przyszłości? Tracisz pracę pomimo tego że jesteś informatykiem i co dalej? Czy nasz zawód „informatyk” ma przyszłość i jakie są nasze szanse na dobrą i ciekawą pracę? Jaka jest przyszłość rozwoju informatyki w Polsce? Jak może się zmienić nasza sytuacja po wejściu Polski do Unii Europejskiej?

Takie i podobne pytania zadajemy sobie wszyscy i chcemy na nie znaleźć odpowiedzi, albo przynajmniej określić możliwe i prawdopodobne rozwiązania. Równocześnie każdy z nas ma za mało informacji i argumentów aby móc samemu sobie odpowiedź na wątpliwości i swoje problemy. Dlatego w związku z tym w dniach od 2 do 4 czerwca 2003 roku w Poznaniu odbędzie się 3. Kongres Informatyki Polskiej w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin, Poznań, ul. Miczurina 20A.

3. Kongres jest niepowtarzalnym spotkaniem środowiska informatycznego. Poprzednie dwa Kongresy, które odbyły się w 1994 i 1998 roku przeanalizowały pierwsze lata nowego ładu gospodarczego w Polsce oraz przygotowały nas do wejścia w nowy wiek. Ten Kongres odbywa się w trakcie procesu akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Na Kongresie zostaną zaprezentowane sukcesy Polskiej informatyki, ale przede wszystkim przeprowadzona zostanie dyskusja na sesjach w wielu tematach. Każdy z uczestników Kongresu na pewno znajdzie coś dla siebie.

Program Kongresu zapowiada się wyśmienicie – szzegółowy program imprezy dostępny jest pod tym adresem. Aby zgłosić udział w 3. Kongresie Informatyki Polskiej należy wypełnić zgłoszenie, które dostępne jest na tej witrynie w postaci pliku PDF (do odczytania za pomocą programu Acrobat Reader). Opłata za pełne uczestnictwo wynosi 700 zł brutto, zaś opłata za jeden dzień uczezstnictwa wynosi 300 zł brutto. Dodatkowymi opłatami objęta jest rezerwacja miejsca hotelowego.

Oficjalna strona Kongresu – http://www.kongres.org.pl/