Internet Explorer 6 Beta 2 Build 2463.52

Na stronie serwisu SavageNews znajduje się nowa wersja beta przeglądarki internetowej Microsoft Internet Explorer 6.0 (ver. 2463.0052), przeznaczonej dla wszystkich systemów Windows.

Najnowsza wersja testowa przeglądarki oznaczona jako Build 2465.003, choć bez paska Personal Bar ma kilka nowych i ciekawych dodatków.

Pierwszą z nich jest ikona Info, pojawiająca się w chwili, gdy kursor myszy znajdzie się nad zarejestrowaną w programie nazwą firmy. Kliknięcie ikony spowoduje wyświetlenie dodatkowych informacji na temat tej firmy. Ponadto wszystkie nazwy na stronie WWW rozpoznane przez przeglądarkę zostaną podkreślone linią falistą, w podoby sposób, jak Word zaznacza błędy ortograficzne. Osoby, którym owo udogodnienie będzie przeszkadzało w czytaniu, mogą je wyłączyć.

Ponadto w Explorerze uaktywniono zapowiadane wcześniej automatyczne zarządzanie plikami Cookie. Oferuje on również większe możliwości personalizacji ustawień programu. Z kolei jedyne dowody odchudzenia programu widać na pasku zadań: po usunięciu paska Personal wyglądem przypomina on Internet Explorera 5.5.

Dla internautów znużonych instalacją IE 6.0 poprzez sieć, przeznaczona jest pełna wersja testowa. W związku z tym, że jest to wersja Beta, każdy powinien ją instalować na własną odpowiedzialność.