Internetowe rozmowy komórkowe

Amerykański dostawca telefonii internetowej oraz rozwiązań sieci bezprzewodowej, firma The Cloud zamierza uruchomić w Wielkiej Brytanii pierwszą usługę mobilnej komunikacji Wi-Fi. Klienci firmy będą mogli zakupić specjalne telefony komórkowe i wykorzystywać połączenia internetowe, w celu prowadzenia tanich rozmów.

Zamiast tradycyjnego taryfikatora wykonanych połączeń, użytkownicy będą musieli zapłacić miesięczny abonament w wysokości ok. 8 funtów, w ramach którego otrzymają dostęp do darmowych rozmów internetowych oraz ograniczoną ilości „impulsów” na połączenia komórkowe.

W ofercie firmy The Cloud znajdzie się również odpowiedni telefon, w cenie ok. 80 funtów, który będzie nieco większy od obecnych na rynku komórek. W przypadku braku połączenia internetowego, urządzenie umożliwi łączność za pomocą zwykłych sieci komórkowych.

Na razie w Wielkiej Brytani dostępnych jest dziewięć obszarów dostępowych, w których można będzie skorzystać z usługi mobilnej telefonii internetowej. Na liście znalazły się m.in. najważniejsze miasta oraz lotniska, stacje kolejowe i kampusy uniwersyteckie.

Źródło: The Inquirer