Kolejna obniżka cen połączeń telefonicznych

Telekomunikacja Polska SA od 1 października obniża nawet do 43% ceny połączeń międzynarodowych. Teraz minuta rozmowy z krajami Unii Europejskiej kosztować będzie 1.20 zł, a np. z USA, Australią i Kanadą 2 zł. Obniżka obejmie 33 kraje świata.

Dzięki nowej ofercie połączenia do wybranych krajów staną się atrakcyjniejsze. Ułatwi to klientom, według Telekomunikacji Polskiej, utrzymywanie bliskiego kontaktu z rodzinami oraz załatwianie spraw biznesowych. Przykładowo od pierwszego października minuta połączenia z USA i Australią tanieje z 3.46 zł na 2 zł, a z Niemcami z 1.55 zł na 1.20 zł. (wszystkie ceny netto, stawka VAT 22%). Obniżki objęły przede wszystkim te kraje, do których Polacy dzwonią najczęściej. Jednocześnie wszystkie kraje UE objęte zostały jedną taryfą (do tej pory było ich pięć).

Z tańszych połączeń można również korzystać poprzez usługi Poland Direct i Telekarta, a także z Publicznych Aparatów Samoinkasujących.

„W lipcu zaproponowaliśmy naszym klientom 25 procentową obniżkę połączeń do sześciu krajów na sześciu kontynentach, we wrześniu wprowadziliśmy atrakcyjne pakiety internetowe. Zapowiadana już wcześniej obniżka cen połączeń do ponad trzydziestu krajów świata staje się faktem. To kolejny przykład potwierdzający konsekwencję naszych działań” – powiedział prezes Telekomunikacji Polskiej Marek Józefiak