debian 6

Koniec wsparcia LTS dla Debian 6.0 Squeeze

Przypominamy, że dziś kończy się wsparcie LONG TIME SUPPORT dla dystrybucji Debian 6.0 „Squeeze”. Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich systemów, warto poświęcić temu dzisiejszy dzień. Od 1 marca 2016 nie będą pojawiać się poprawki związane z bezpieczeństwem.

Obecna wersja systemu Linux Debian oznaczona jest numerkiem 8.3. Jest jedną z najstarszych dystrybucji Linuksa wokół której wyrosło wiele podań i legend. Mimo, iż system ten nie otrzymał jeszcze statusu dystrybucji typu enterprise, wykorzystuje się go profesjonalnie w usługach IT. Jest również „ojcem” wielu innych dystrybucji, takich jak Ubuntu czy Knoppix. Wykorzystywany jest też jako podkład dla dystrybucji Proxmox pozwalającej na pełną wirtualizację XEN i OpenVZ. Mimo iż nie wykorzystuje od pewnego czasu nieśmiertelnego kernela 2.6.32, jest stabilny.

Źródło: https://www.debian.org/News/2016/20160212

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.