Korea Północna zagrożeniem dla CIA?

Według informacji dr. Byeon Jae-Jeong, pracownika Ministerstwa Obrony Korei Południowej, Korea Północna posiada już w pełni sprawną armię komputerowych przestępców, którzy są w stanie zagrozić amerykańskiemu CIA. Dr. ogłosił te informacje na konferencji „2005 Defense Information Protection”.

Według niego, armia ta liczy od 500 do 600 doskonale wyszkolonych komputerowych terrorystów, którzy są kształceni w 5-letniej szkole Mirim Automation College. Rocznie ze szkoły tej wychodzi ich około 100. Ich głównym zadaniem jest włamywanie się do amerykańskich sieci oraz niszczenie systemów dowodzenia i zarządzania.

Dr. twierdzi także, iż na dzień dzisiejszy są oni już w stanie zniszczyć lub zakłócić działanie takich obiektów jak chociażby Centrum Dowodzenia i Kontroli U.S. Pacific oraz elektrownie pracujące na terenie całego USA.

Kolejnym poważnym problemem są Chiny, które w 1997 roku stworzyły oddział 100 wyszkolonych programistów, których głównym priorytetem jest tworzenie nowych wirusów. W 1999 roku został tam także powołany oddział zajmujący się komputerowymi włamaniami. Podejrzewa się, iż takie same oddziały istnieją także w Japonii i Rosji.

Źródło: Digital Chosunibo