Kwietniowe krytyczne poprawki Microsoftu

Microsoft wydał cztery nowe poprawki bezpieczeństwa do swojego oprogramowania. Trzy z nich, określane jako krytyczne, dotyczą systemu Windows, interfejsu DCOM RPC i programu pocztowego Outlook Express.

Biuletyn oznaczony numerem MS04-11 zawiera szereg poprawek do systemu Windows, w tym także dużo wcześniej wykryte błędy. MS04-12 poprawia nowo odkryte błędy w interfejsie DCOM RPC, zamieniając jednocześnie biuletyny MS03-26 i MS03-39. W biuletynie MS04-13 zawarte zostały poprawki na oprogramowanie Outlook Express.

Skutkiem wykorzystania wszystkich błędów, na które przygotowano powyższe poprawki, może być zdalne przejęcie kontroli nad zaatakowanym komputerem, w tym również spowodowanie propagacji robaków sieciowych i wirusów.

Czwartą poprawką jest MS04-14. Rozwiązuje ona problem w Jet Database Engine.

W celu skuteczniejszej walki z zagrożeniami, Microsoft, w swoich nowych poprawkach, zawiera także stare, aby zabezpieczyć komputery, które wcześniej nie były chronione.

Zalecane jest jak najszybsze uaktualnienie systemów. Poprawki można pobrać ze strony http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/winapr04.mspx.

Źródło informacji: CERT Polska