Mandrake Linux 9.0 dla… Xbox’a!

Xbox Linux Project znów zaskakuje. W sierpniu uruchomili na Xbox’ie – linuxa we własnej wersji 0.1, na początku października wskrzesili Windows’a 2000, a na początku tego tygodnia udało im się odpalić na konsoli linuxa w wersji Mandrake 9.0.

Ze strony internetowej można ściągnąć darmową wersję instalacyjną programu (350MB), zgodną z wypuszczoną w zeszłym tygodniu wersją Mandrake Linux 9 dla komputerów stacjonarnych. Zgodność wersji systemu gwarantuje, że wszystkie dodatkowe pakiety dostępne na płycie instalacyjnej Mandrake Linux 9 i stronie internetowej Mandrake mogą być instalowane w Xbox Mandrake Linux. Wersja ta zawiera środowisko graficzne Gnome, menadżera XWindows KDE oraz pakiet programów: OpenOffice, SMMS i przeglądarkę Mozilla.

Wykorzystując to oprogramowanie, na konsolach Xbox można uruchamiać te same programy, co na komputerach stacjonarnych, czyli: aplikacje biurowe, pocztę elektroniczną, gry. Możliwy jest dostęp do stron WWW oraz serwerów plików i baz danych. W celu zainstalowania programu, należy samodzielnie zmontować (wg dołączonej instrukcji) adaptor USB, za pomocą którego do konsoli podłącza się klawiaturę i mysz.

Zobacz również:

Xbox z Windowsem 2000

Microsoft na Linuksie