Microsoft producentem programu antywirusowego

Microsoft planuje wejść na rynek oprogramowania antywirusowego, wykorzystując technologię, którą przejmie wraz z firmą GeCAD Software, producenta znanego programu RAV AntiVirus. We wtorek oficjalnie potwierdzono plany przejęcia rumuńskiego twórcy oprogramowania.

Aktualnie Microsoft poleca swoim klientom oprogramowanie antywirusowe zewnętrznych firm, jednak chcąc zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność swoich produktów firma postanowiła opracować własne zabezpieczenie antywirusowe. Jednak zanim Microsoft rozpocznie sprzedaż własnego antywirusa może minąć rok a nawet więcej. W pierwszej kolejności firma chce całkowicie zakończyć proces przejmowania GeCAD i zaadoptować technologię.

Choć GeCAD Software pozbywa się technologii i kapitału, to firma nadal będzie zajmować się konsultowaniem rozwiązania antywirusowego. Część z 58-osobowej załogi firmy zostanie wynajęta przez Microsoft i przeniesiona do Redmond. GeCAD będzie wspomagać Microsoft w zapewnieniu bezpieczeństwa w systemie Windows, opracowaniu nowych produktów i udzieli wsparcia firmom, które tworzą aplikacje zabezpieczające dla użytkowników systemu Windows.

Jeden z pracowników, Radu Georgescu, który z GeCAD związany jest od 1992r. powiedział że oprogramowanie RAV Antivirus jest używane przez ponad 10 mln klientów w 60 różnych krajach.