Nadchodzi BrowserShield

Pracownicy firmy Microsoft właśnie ukończyli prace nad prototypowym modułem BrowserShield, który to jak twierdzą, ma filtrować odwiedzane przez użytkowników strony WWW „w locie” oraz usuwać z nich wszystkie niebezpieczne komponenty.

Każdy wykryty niebezpieczny kod, tzw. malware, będzie natychmiast usuwany. Użytkownik zobaczy dopiero bezpieczną wersję strony WWW.

Jak twierdzi Microsoft, BrowserShield stanie się w niedługim czasie idealną odpowiedzią na eksploity typu 0-day, które stosunkowo często gnębią przeglądarkę i system z Redmond.

„BrowserShield to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa sieciowego nawet dla tych systemów operacyjnych, które nie posiadają zainstalowanych poprawek” – mówi Helen Wang, twórca projektu BrowserShield.

Najkrócej mówiąc, BrowserShield to narzędzie, które filtruje każdą odwiedzaną przez użytkownika stronę WWW zanim ta jeszcze zostanie wyświetlona w przeglądarce internetowej. Wszystkie niebezpieczne skrypty oraz programy są usuwane a dopiero potem witryna jest wyświetlana użytkownikowi.
Źródło: eWeek
Microsoft Vista w promocji
Nowa fala ataków na systemy Windows
Polka obchodzi zabezpieczenia drugiej bety Windows Vista
Microsoft chce uniknąć kary
Undelete w MS Windows Vista