Napster wchodzi w skład medialnego pakietu Microsoft

Po zdelegalizowaniu działalności firmy Napster, pierwszej tak dużej firmy udostępniająca muzykę w internecie za darmo, użytkownicy musieli skorzystać z innych dostępnych w sieci tego typu programów. Jak widać firma nie poddała się i już w najbliższym czasie Napster wznawia swoją działalność.

Działalność ściśle związana będzie z pomyślnie przeprowadzonymi testami, które planowane są na 9 października – jak test wypadnie pomyślnie, firma zacznie w pełni funkcjonować w listopadzie.

Niestety byłych użytkowników Nepstera czeka jednak niespodzianka. Za dostęp do nagrań trzeba będzie teraz płacić. Napster został kupiony przez firmę Roxio za 5 milionów dolarów w zeszłym roku, w celu przekształcenia go w legalnie działający Napster 2.0

Szczegóły działalności nowej firmy zostaną ogłoszone na konferencji prasowej, w której udział wezmą różni muzycy. Ich obecność służy podkreśleniu legalności nowego przedsięwzięcia. Zgodnie z umową podpisaną przez Roxie, Napster będzie częścią pakietu medialnego firmy Microsoft.

Nowy Napster będzie miał do zaoferowania 500,000 piosenek, udostępnionych po zapłaceniu miesięcznego abonamentu albo dokonaniu jednorazowej wpłaty. Przez jego strony będzie można także słuchać radia i kopiować piosenki na kompakty.

Jak widać przed powracającą na rynek firmą stoi trudne zadanie. Musi konkurować nie tylko z firmami popieranymi przez przemysł muzyczny, ale także z tymi działającymi nielegalnie jak Kazaa.