Nie Patentom Software’owym!

Pod wpływem systemu patentowego i lobbistów wielkiego przemysłu, Unia Europejska jest o krok od zrobienia wielkiego błędu: wprowadzenia prawa, które zalegalizuje patenty software’owe. Jeśli to się zdarzy, zapłacimy drogo. Europejski przemysł software’owy padnie ofiarą wymuszeń bez skrupułów. Kartel wielkich korporacji zniszczy mniejszych konkurentów. W konsekwencji, my wszyscy zapłacimy za gorszy i mniej bezpieczny software.

Bez patentów software’owych, Europa mogłaby obciąć koszty, przyspieszyć innowacje, wzmocnić bezpieczeństwo i stworzyć miejsca pracy. Dzięki Linuxowi i innemu oprogramowaniu z dostępnym kodem źródłowym, Europa ma szansę zyskać niezależność od Microsoftu i innych wielkich amerykańskich kompanii. Jakkolwiek, jeśli UE dozwoli na patenty software’owe, wtedy będzie to początek końca Linuxa. I nie tylko Linuxa. To tylko znaczący przykład.

Na tej stronie można szybko dowiedzieć się, czego dotyczy problem. Możemy dowiedzieć się również, co należy zrobić, by powstrzymać europejskich polityków przed zadaniem ciosu samej Europie. Powalczmy o to, co jest właściwe lub inaczej nasza pomyślność, a także część naszej wolności, będzie zagrożona.