Nowa ochrona Cisco

Cisco przedsięwzieło następne kroki prowadzące do dalszego kreowania swojego wizerunku w branży bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo poinformowało o nowych możliwościach w swoich routerach, chroniących sieci przed atakami wirusów i robaków.

Network Admission Control (NAC) jest pierwszym programem, który został napisany przy współpracy firm antywirusowych. Cisco przy jego tworzeniu współpracowało z trzema firmami Network Associates, Symantec i Trend Micro. Technologia NAC pozwala m.in.na sprawdzenie statusu bezpieczeństwa w krańcowych punktach sieci.

Początkowo nowe oprogramowanie znajdzie się w routerach. Następnie przedsiębiorstwo planuje wyposażyć w nie, przełączniki Catalyst modele od 2900 do 6500. Wymienione przełączniki są bardzo często używane w obrębie jednej sieci.

Cisco planuje rozszerzyć swoją współprace z firmami antywirusowymi i zintegrować z nimi swoje technologie. Oprogramowanie antywirusowe Trend Micro ma zostać połączone z systemem IDS (Intrusion Detection System) Cisco.

Cisco nie jest jedynym przedsiębiorstwem stosującym taką politykę. Enterasys Networks w swoich routerach również wykorzystuje oprogramowanie antywirusowe i system wykrywania włamań.

Źródło informacji: CNET News