Oszukał ponad 150 osób na aukcjach w sieci

Gliwiccy policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 20 letniego mężczyznę, który wystawiając do licytacji na jednej z aukcji internetowych sprzęt komputerowy oszukał ponad 150 osób z całej Polski.

Policjanci zajęli się sprawą na początku października bieżącego roku – wtedy to uzyskali poufną informację, że Gliwiczanin o pseudonimie „mackenzie 22” wystawia na aukcji akcesoria komputerowe i nie wywiązuje się z umów. Od tego momentu rozpoczęło się żmudne rozpracowywanie „przestępczej działalności mackenzie 22”.

Funkcjonariusze ustalili, że pod tym pseudonimem kryje się mieszkaniec Gliwic, który udostępnił swoje konto do wyłącznego użytku 20 letniemu koledze z sąsiedztwa. Ten zaś wystawiał do licytacji na aukcji części komputerowe. Zainteresowani zakupem wysyłali mu pieniądze na podane konto bankowe, a w zamian otrzymywali towar wadliwy lub przesyłka w ogóle nie docierała. Realizując przestępcze transakcje Gliwiczanin posługiwał się własnym nazwiskiem, używał też wymyślonych personaliów mieszkańca Krakowa i Gliwic. W ten sposób od lipca do chwili obecnej oszukał ponad 150 osób z całej Polski.

Wczoraj dwudziestolatek został zatrzymany przez Policję. Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci nie wykluczają, że liczba pokrzywdzonych osób może się znacznie zwiększyć.